Utställningskalender 2020

Januari     
DatumPlatsInt/NatArrangörDomareKritiker
5GöteborgNATVästra KennelklubbenLars Widén, Sverige (tikar, grupper, BIR) och Åsa Fröding Andersson, Sverige (hanar)Kritik
6GöteborgINTVästra KennelklubbenTerje Lindström, Norge (tikar, grupper, BIR) och Lisa Molin, Sverige (hanar)Kritik 
Mars     
DatumPlatsInt/NatArrangörDomareKritiker
28MalmöINTSydskånska KennelklubbenJoakim Ohlsson, SverigeINSTÄLLD
April     
DatumPlatsInt/NatArrangörDomareKritiker
26VästeråsNATWästmanlands KennelklubbKurt Nilsson, SverigeINSTÄLLD
Maj     
DatumPlatsInt/NatArrangörDomareKritiker
2LidköpingNATSDHKBirgitta Svarstad, SverigeINSTÄLLD
3LidköpingNORDICSkaraborgs KennelklubbEj tillgänligtINSTÄLLD
23HässleholmNATSDHKNina Karlsdotter, Sverige INSTÄLLD
24HässleholmNORDICNordskånska KennelklubbenMichael Ganzer, SverigeINSTÄLLD 
30GimoINTUppsala KennelklubbBenny Blidh von Schedvin, Sverige 
30LuleåNATSDHKJohnny Andersson, SverigeINSTÄLLD
31PiteåNATSödra Norrbottens KennelklubbAnna Lena Angeria, Sverige 
Juni     
DatumPlatsInt/NatArrangörDomareKritiker
6LeksandNORDICDalarnas KennelklubbEj tillgänligt 
6NorrköpingNATSDHKEj tillgänligt 
7NorrköpingNationellÖstergötlands KennelklubbEj tillgänligt 
13VänersborgNORDICNorra Älvsborgs KennelklubbSvend Lövenkjaer, Danmark 
13VännäsNATVästerbottens KennelklubbEj tillgänligt 
14VänersborgNATSDHKLisa Molin, Sverige 
27ÖverkalixINTNorra Norrbottens KennelklubbKerstin Nilsson, Danmark 
28ÖverkalixNATNorra Norrbottens KennelklubbJeanette Balkan, Danmark 
28AlftaNORDICHälsinglands KennelklubbDan Ericsson, Sverige 
28BoråsNATSödra Älvsborgs KennelklubbMoa Persson, Sverige 
Juli     
DatumPlatsInt/NatArrangörDomareKritiker
10TvååkerINTHallands KennelklubbEj tillgänligt 
11TvååkerNATHallands KennelklubbEj tillgänligt 
18VästeråsNATSDHKTorbjörn Skaar, Sverige 
19PiteåINTSödra Norrbottens KennelklubbEj tillgänligt 
19VästeråsNORDICWästmanlands KennelklubbKarl Eddie Berge, Norge 
26RansäterNORDICVärmlands KennelklubbMaritha Östlund-Holmsten, Sverige 
Augusti     
DatumPlatsInt/NatArrangörDomareKritiker
1StenstavikNORDICJämtland Härjedalens KennelklubbEj tillgänligt 
8AskersundNATÖrebro läns KennelklubbEj tillgänligt 
9AskersundNATSDHKJan Törnblom, Sverige 
9RonnebyNORDICBlekinge KennelklubbEj tillgänligt 
15EskilstunaNORDICSödermanlands KennelklubbCathrin Lundberg Westin, Sverige 
16NorrköpingNORDICÖstergötlands KennelklubbEj tillgänligt 
22MärstaRASSPECIALFRANSK BULLDOGG KLUBB – SDHKFrancois Istas, Frankrike (hanar, grupper, BIS) och Patrick Dewaele (tikar) 
22LjungskileNATVästra Kennelklubben  
23MärstaINTStockholms KennelklubbMoa Persson, Sverige 
29VisbyNATGotlands KennelklubbEj tillgänligt 
30VisbyNORDICGotlands KennelklubbEj tillgänligt 
September     
DatumPlatsInt/NatArrangörDomareKritiker
5SandvikenNORDICGästriklands KennelklubbEj tillgänligt 
6HögboNATSDHKMichael Ganzer, Sverige 
6LöttorpNATSmåland-Ölands KennelklubbEj tillgänligt 
12EslövNATSydskånska KennelklubbenEj tillgänligt 
13TågarpNATSDHKHans Almgren, Sverige 
13GimoNATUppsala KennelklubbYvonne Larsson, Sverige 
Oktober     
DatumPlatsInt/NatArrangörDomareKritiker
10SundsvallNORDICVästernorrland KennelklubbEj tillgänligt 
11TimråNATSDHKCarina Johansson, Sverige 
November     
DatumPlatsInt/NatArrangörDomareKritiker
1VäxjöINTSmåland-Ölands KennelklubbMiss M Persson (Sweden) 
December     
DatumPlatsInt/NatArrangörDomareKritiker
14StockholmCrufts-kval, Svensk Vinnarutställning NORDICSvenska Kennelklubben – CSAngel Garach, Spanien (hanar, BIR) och Axel Komorowski, Tyskland (tikar)