Styrelsen

Efter klubbmötet 2022 fick klubben nedanstående styrelse och kommittéer.

Om du önskar kopia av ett styrelseprotokoll, kan du maila klubbens sekreterare som skickar detta mot portokostnad.

STYRELSEN

Ordförande
Jan-Ingvar Andersson
0705-710083
jan-ingvar.andersson@franskbulldoggklubb.se

Vice ordförande

Sekreterare, ledamot
Ulrica Engström
0709-221215
sekreterare@franskbulldoggklubb.se

Kassör, ledamot
Lisbeth Andersson
lisbeth.andersson@franskbulldoggklubb.se
kassor@franskbulldoggklubb.se

Ledamot
Frida Heideman
redaktor@franskbulldoggklubb.se

Ledamot
Camilla Lund
camilla.lund@franskbulldoggklubb.se

Ledamot
Nathalie Wallin
nathalie.wallin@franskbulldoggklubb.se

Suppleant
Ylva Hardebrink
ylva.hardebrink@franskbulldoggklubb.se

Suppleant
Emmie Kvennborn
emmie.kvennborn@franskbulldoggklubb.se

Revisor
Ann Reggiani

Revisorssuppleant
Anna Jansson

Extern revisor
Martin Pernheim

Valberedning
Pia Carlén-Carnbrand, sammankallande
Stefan Ekgren
Giesela Singborn

KOMMITTEER

Avel & hälsa

  • Nathalie Wallin
  • Anki Johansson (adjungerad)

Hjärtstatus & patella

  • Ulrika Eriksson
    ulrika.eriksson@franskbulldoggklubb.se

Hanhundslista

Utbildning

  • Lisbeth Andersson

Klubbtidningen Småfranskan
Redaktionskommitté

  • Frida Heidemann (sammankallande)
  • Sandri Gazrawi
  • Christel Pinon
  • Rebecka Lundqvist
  • Susanne Sundstam

Utställning

  • Camilla Lund
  • Nina Längerberg
  • Joanna Nyroos
  • Sandri Gazrawi

Medlem, aktivitet, ombud

  • Emmie Kvennborn

Rasinformatör

  • Lisbeth Andersson
  • Nathalie Wallin

Bulldoggstorget

  • Ylva Hardebrink

Tio-i-topp

  • Evalotta Ullid

Sociala medier

  • Camilla Lund
  • Emmie Kvennborn

Foton till hemsidan
Stort tack Bitten Oldereide som står för de flesta av alla bilder.

  • Bitten Oldereide

Webmaster

  • Helene Strömbom
    webmaster@franskbulldoggklubb.se

Om det är något som inte fungerar, om du har synpunkter, något som ska ändras, läggas till eller tas bort, hör av dig till webmaster@franskbulldogklubb.se.